Klocki Lego (najchętniej kupowane) stanowią jedną z najpopularniejszych zabawek na całym świecie. Cieszą się uznaniem nie tylko dzieci, ale też dorosłych, zwłaszcza tych zainteresowanych szeroko pojętą kulturą popularną. Dzięki współpracy z licznymi firmami oraz studiami filmowymi, Lego może dostarczać swoim klientom atrakcyjne zestawy tematyczne, które będą stanowić nie lada gratkę dla każdego kinomana lub fana komiksów. 

LEGO Star Wars – dawno, dawno temu w odległej Galaktyce…

Seria Star Wars to jedna z najdłużej wykorzystywanych przez duńskiego producenta licencji. Dzięki zestawom nawiązującym do filmów i seriali ze świata Gwiezdnych Wojen, Lego na przełomie wieków zdobyło ogromną rzeszę sympatyków. Budując z klocków legendarne pojazdy z kosmicznej sagi oraz figurki kultowych bohaterów, można odgrywać ulubione filmowe sceny we własnym pokoju, lub przyozdobić go przedmiotami nieodmiennie kojarzącymi się ze światem George’a Lucasa. Seria Lego Star Wars cieszy się niesłabnącą popularnością już od ponad dwudziestu lat i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić – ma ona bowiem swoich fanów zarówno wśród entuzjastów konstruowania, jak i miłośników Gwiezdnych Wojen. 

LEGO Jurassic World – przeszłość miesza się z przyszłością

Również inna legendarna filmowa seria – Jurassic Park – doczekała się swojego cyklu Lego. Świat genetycznie odtworzonych dinozaurów zawitał u duńskiej firmy dopiero w 2015 roku, przy okazji premiery pierwszej części drugiej trylogii serii, czyli “Jurassic World”. Mimo to, zestawy wydane pod tym szyldem nawiązują zarówno do nowej trylogii, jak i do klasycznej, pierwszej części Parku Jurajskiego z 1993 roku. Warto wspomnieć, że seria Lego Jurassic World oferuje coś dla fanów dinozaurów w każdym wieku – od zestawów przeznaczonych już dla dwuletnich dzieci, przez pełne modeli dinozaurów zestawy z minifigurkami, aż po potężne i piękne propozycje z cyklu Lego Adults, dla najbardziej zaawansowanych budowniczych. To sprawia, że klocki LEGO będą stanowiły dobry prezent dla każdego entuzjasty tej wielkiej marki science-fiction.