Jest to ponadczasowa, uniwersalna zabawka, dostępna na rynku od 89 lat. Pozwala dzieciom rozwijać wyobraźnię w niemal nieograniczony sposób. Układanie klocków rozwija kreatywność, logiczne myślenie, ponadto ćwiczy cierpliwość i uczy konstruowania, a bardziej zaawansowane zestawy nawet kodowania i inżynierii.

Dla kogo LEGO?

LEGO różnicuje zestawy pod względem wieku, orientacyjny wiek zawsze podany jest na opakowaniu. Kategoria klocków Duplo, stworzona dla najmłodszych, jest doskonałym pomysłem na zakup dla dzieci od około drugiego roku życia. Klocki te są większe i dużo prostsze w obsłudze. Są też tradycyjne zestawy dla dzieci od piątego roku życia, stosunkowo proste w budowaniu, ale dużo bardziej zaawansowane niż początkowe LEGO Duplo, gdyż ze względu na wielkość klocków, wymagają one więcej precyzji i skupienia od użytkownika. Dostępne są także bardziej skomplikowane modele dla starszych dzieci, zawierające więcej szczegółów i elementów. A również kompozycje dla osób powyżej 16 lat – bardzo drobiazgowe. Na opakowaniach niektórych zestawów znajduje się oznaczenie wieku na przykład 7-99, a na oficjalnej stronie lego jest informacja o dziewczynkach i chłopcach w wieku od 1-101 lat – oznacza to po prostu fakt, że konstruowanie nie ma górnej granicy wieku i może bawić zarówno dziecko jak i dorosłego. Klocki LEGO to atrakcja uniwersalna, zarówno dla chłopca jak i dziewczynki.

Jakie zestawy?

Rynek oferuje zestawy o wielu kategoriach, w zależności od zainteresowań, każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Mogą to być między innymi: księżniczki, zamki, piraci, kosmos, pojazdy, tradycyjne oddziały policji czy straży pożarnej, a także zwierzęta, LEGO morskie i wiele innych.

LEGO dzieli się na konkretne podkategorie:

– Duplo,

– creator 3w1,

– city,

– classic,

– creator expert,

– friends,

– ideas,

– technic,

– a także z najbardziej popularną tematyką filmową, jak: Star Wars, Disney, DC, Jurrasic, Marvel itp.

Można kupić zestawy uniwersalne – classic, z dużą ilością różnorodnych elementów, posiadają one instrukcje z sugestiami co można zbudować, ale w tym wypadku to inicjatywa dziecka powinna przejąć górę. Niebywałą zaletą tego typu zabawki jest to, że nie ogranicza dziecięcej wyobraźni, z klocków tak naprawdę można zbudować wszystko. Nawet jeśli zestaw zawiera instrukcję z konkretną sugestią, to zgodnie z motto marki LEGO: “Create your own word” – czyli Zbuduj swój własny świat.

Co bardzo istotne, marka dba o to, aby sprzedawane przez nich Klocki Lego (www.taniaksiazka.pl) były bezpieczne dla dzieci i zadowalały swoją jakością.